Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reporty z akcí

 

.ŠKOLNÍ ROK 2019/ 20

12.9.

POHYBOVÉ HRY

Pro děti narozené 2014 a mladší pořádal magistrát dopoledne plné pohybových her. Děti si v družstvech zasoutěžily, zahrály si fotbal, vyzkoušely opičí dráhu.

Domů si odnesly medaili i sladkosti.

 

16.9.

KNIHOVNA

Hned v pondělí navštívili naši předškoláci knihovnu v Kuklenách. Paní knihovnice připravila pro děti program s podzimní tematikou.

Děti poznávaly ovoce a zeleninu, rozdělovaly je na strom nebo na záhon. Zazpívaly si písničku Měla babka... nebo Koulelo se koulelo

 

20.9.

PLAVÁNÍ

20.9. začíná pro přihlášené děti kurz plavání. Kurz má 10 lekcí, jezdit budeme do Všestar, kde působí plavecká škola Vlnka.První hodina je rozřazovací. Děti jsou podle kriterií rozřazeni do skupin.

23.9.

DIVADLO KOZLÍK

Hned v pondělí přijelo do naší MŠ divadlo s pohádkou O perníkové chaloupce. Děti měly možnost sáhnout si na krásné dřevěné loutky a prohlédnout si je zblízka.

Pohádka byla doprovázena hudbou, písničkami.

 

24.9.

BATŮŽKOVÝ DEN

Objednaným autobusem jsme se nechali odvézt na Kunětickou horu. Nejprve jsme si vyšlápli kopec na hrad. Prohlédli jsme si hrad, hradby, vyprávěli jsme si, proč je postaven na kopci. Zkusili jsme pozorovat střílnami okolí.Zašli jsme se podívat

na místo, kde se hraje divadlo. Pozorovali jsme stádo koz. Poté jsem sešli na prostranství u restaurace, kde jsme si prohlédli zvířata ve výběhu. Počasí nám přálo, svačina z domu byla výborná. Co víc si přát!!!!!!!!!!!!!

 

25.9.

Ježek

Maminka malého Dominika nám přinesla ukázat doma chovaného ježka.

Ježka si mohly děti prohlédnout zblízka, odvážnější si na něj dokonce sáhly. Pro děti to byl velký zážitek.

 

3.10.

Čarování se zvířátky

V dopoledních hodinách zavítal do školky kouzelník. Byl to 1. program tohoto druhu u nás a byli jsme mile překvapeni, co všechno kouzelník vyčaroval. Dokonce se mohly některé děti zapojit a na chvíli se staly jeho pomocníky .Ještě dlouho po skončení programu si děti mezi sebou šeptaly:" Co myslíš, jak udělal tu bublinu a myslíš, že to byl opravdický kouzelník?"smiley

10.10.

STAVITEL MĚSTA

V měsíci říjnu jsme zahájili již osvědčený kurz pro předškolní děti, který probíhá v nespavém režimu, tedy ve 13h.

Děti se seznámily s plánem města, vyprávěly si, co vše ve městě najdeme. Učily se postavit budovu a vše zakreslit do slepé mapy.

17.10.

Knihovna