Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reporty z akcí

 

.ŠKOLNÍ ROK 2019/ 20

12.9.

POHYBOVÉ HRY

Pro děti narozené 2014 a mladší pořádal magistrát dopoledne plné pohybových her. Děti si v družstvech zasoutěžily, zahrály si fotbal, vyzkoušely opičí dráhu.

Domů si odnesly medaili i sladkosti.

 

16.9.

KNIHOVNA

Hned v pondělí navštívili naši předškoláci knihovnu v Kuklenách. Paní knihovnice připravila pro děti program s podzimní tematikou.

Děti poznávaly ovoce a zeleninu, rozdělovaly je na strom nebo na záhon. Zazpívaly si písničku Měla babka... nebo Koulelo se koulelo

 

20.9.

PLAVÁNÍ

20.9. začíná pro přihlášené děti kurz plavání. Kurz má 10 lekcí, jezdit budeme do Všestar, kde působí plavecká škola Vlnka.První hodina je rozřazovací. Děti jsou podle kriterií rozřazeni do skupin.

23.9.

DIVADLO KOZLÍK

Hned v pondělí přijelo do naší MŠ divadlo s pohádkou O perníkové chaloupce. Děti měly možnost sáhnout si na krásné dřevěné loutky a prohlédnout si je zblízka.

Pohádka byla doprovázena hudbou, písničkami.

 

24.9.

BATŮŽKOVÝ DEN

Objednaným autobusem jsme se nechali odvézt na Kunětickou horu. Nejprve jsme si vyšlápli kopec na hrad. Prohlédli jsme si hrad, hradby, vyprávěli jsme si, proč je postaven na kopci. Zkusili jsme pozorovat střílnami okolí.Zašli jsme se podívat

na místo, kde se hraje divadlo. Pozorovali jsme stádo koz. Poté jsem sešli na prostranství u restaurace, kde jsme si prohlédli zvířata ve výběhu. Počasí nám přálo, svačina z domu byla výborná. Co víc si přát!!!!!!!!!!!!!

 

25.9.

Ježek

Maminka malého Dominika nám přinesla ukázat doma chovaného ježka.

Ježka si mohly děti prohlédnout zblízka, odvážnější si na něj dokonce sáhly. Pro děti to byl velký zážitek.

 

3.10.

Čarování se zvířátky

V dopoledních hodinách zavítal do školky kouzelník. Byl to 1. program tohoto druhu u nás a byli jsme mile překvapeni, co všechno kouzelník vyčaroval. Dokonce se mohly některé děti zapojit a na chvíli se staly jeho pomocníky .Ještě dlouho po skončení programu si děti mezi sebou šeptaly:" Co myslíš, jak udělal tu bublinu a myslíš, že to byl opravdický kouzelník?"smiley

10.10.

STAVITEL MĚSTA

V měsíci říjnu jsme zahájili již osvědčený kurz pro předškolní děti, který probíhá v nespavém režimu, tedy ve 13h.

Děti se seznámily s plánem města, vyprávěly si, co vše ve městě najdeme. Učily se postavit budovu a vše zakreslit do slepé mapy.

17.10.

Knihovna

Ukládáme zvířátka do pelíšku

A máme  tu další podzimní téma. Děti se v knihovně dozvěděly, jak to chodí na podzim v lese, co musí udělat zvířátka, aby přečkala zimu. Zkusily si postavit pelíšek pro plyšové zvířátko.

V knihovně si postupně vytvářejí vztah ke knihám.

 

24.10.

Medvídková nemocnice

Dnes šli předškoláci do školky s plyšáky. V odpoledním programu se z nich totiž stali lékaři.

Ve 14h přijeli do školky studenti medicíny. Ve výukovém programu se děti seznámily s lidským tělem, učily se pojmenovat jednotlivé orgány.

Ve třídě vznikly nemocniční oddělení. Děti  je postuoně procházely a léčily své plyšáky. Seznamovaly se také s názvy některých přístrojů.

 

5.11.

Veselé dýňování

akce pro rodiče a děti

V odpoledních hodinách si děti se svými rodiči vyrobily strašidýlka z dýní. Akce byla veselá a ukázala velkou nápaditost všech rodičů. Všichni si na konci akce opekli párky. Vyrobené dýně nám ozdobily cestičku od brány ke vchodu do budovy.

 

6.11.

Knihovna

Návštěva knihovny byla ve znamení strašidel.

Děti vyslechly strašidelný příběh, hledaly schované obrázky. Seznamovaly se sprostorami a systémem v knihovně.

Na konci si mohly vybrat knížku a prohlížet si obrázky.

 

7.11.

Stavitel

Malý architekt

Dnes se děti seznámily s tím, jak se pracuje podle plánu, jak se staví základy. Zkusily si podle jednoduchého plánku postavit z Lega zálůady domu.

 

20.11.

JOGOHRÁTKY

V dnešní lekci jogohrátek děti zkoušely prvky jogy pomocí příběhu, kdy např. koulely těsto, zdobily cukroví...

Cvičení bylo veselé, děti zaujalo.

 

21.11.

Divadlo KOZLÍK

Pohádka O Luciáškovi

Poutavé vyprávění protkané písničkami. Děti poznaly dobro a zlo. Pohádka pomohla navodit atmosféru blížících se svátků.

22.11.

Poslední lekce plavání

Dnes jsme zdárně zakončily 10lekcí plavání.

Děti obdržely diplomy a sladkost za velkou snahu.

 

28.11.

Zdobení vánočního stromečku

Dnes jsme zdobili stromeček u pošty. Ručně vyrobené ozdoby si děti navěsily na živý stromek. Potom společně s MŠ K Dolíku zazpívaly vánoční písně a popřály si krásné svátky.

2.12.

KNIHOVNA

Čerti se blíží a proto i návštěva knihovny byla zaměřena na čertovské téma.

Hned u vstupu nás čekalo překvapení. Paní knihovnice byla převlečená za rohatou postavičku. Děti se seznámily s lidovými zvyklostmi tohoto období, vyslechly čtený příběh, vyzkoušely si, jaké by to bylo v pytli.

Z knihovny jsme odcházeli plni nových dojmů.

 

4.12.

BESÍDKA PRO RODIČE

Čerti se nám letos zamotali i do besídky.

V 15.30h se rodiče sešli na terase za MŠ a očekávali, co se bude dít. Nějaké prosáklé informace jistě měli, ale i tak zbylo určitě nějaké překvapení.

Děti si připravily letos besídku přímo čertovskou. Říkanky o čertech i tanečky na čertí písničky. Na doplnění atmosféry všichni navlékli tmavé oblečení a růžky.

Na konec programu si všichni společně zazpívali vánoční koledu.

Děkujeme všem rodičům za připravené pohoštění.

 

10.12.

Vánoční výlet

Loučeň - zámek

 

Objednaným autobusem jsme hned ráno odjeli k zámku Loučeň, který se nachází v okrese Nymburk. Každá místnost v zámku byla ozdobena specifickým vánočním stromečkem. Prohlídka byla uzpůsobena malým dětem. Výklad byl jednoduchý, dětem srozumitelný. V zámecké restauraci byl pro děti připraven vánoční čaj a dílnička, kde si vyrobily ozdobu na stromeček.

Výlet jsme zakončili prohlídkou zámecké prodejny, kde byly nejrůznější varianty ručně vyráběných ozdob. Počasí nám přálo, vše vyšlo jak mělo. Co víc si přát?

16.12.

Stěžery - výstava betlémů

Překvapení bývá krásné a tak jsme vsadili na tuto kartu.

Předškoláci jeli na tajnou výpravu do Stěžer. Obecní úřad pořádal výstavu betlémů. Byly vyrobeny z různých materiálů a různých velikostí. Dětem se výjezd velice líbil. Plni dojmů se vracely do školky na oběd.

 

8.12.

Jogohrátky

 

Děti si procvičily celé tělo. Vzhledem k tomu, že je cvičení provázeno příběhem, není to pro děti nudné. Děti cvičily samostatně i ve dvojicích. Cvičení bylo veselé. V březnu si ho zopakujeme.

 

14.1.

Divadlo

Červená Karkulka

Děti se pomocí loutkového divadla seznámily s klasickou českou pohádkou. Krásně, velké loutky si mohly po představení osahat a prohlédnout z blízka.

23.1.

Malý stavitel

Předškoláci si v dalším díle vyzkoušeli svije schopnosti  při stavbě podle plánu, při stavbě domku. Dozvěděly se, co všechno je potřeba do domu zavést, aby vše fungovalo jak má. V tomto vzdělávacím programu se děti učí pracovat podle instrukce a snaží se zvládat skupinovou práci. kdy je nutné spolupracovat a neprosazovat jen své zájmy.

 

27- 31.1.

LYŽOVÁNÍ

Poslední týden v lednu jezdily nahlášené děti na lyžařský výcvik do Orlických hor.

Po příjezdu se děti rozdělily do skupin podle lyžařských dovedností a 2h se svým instruktorem lyžovaly. Na konci týdne mohly svým rodičům ukázat své lyžařské umění a mohly se zúčastnit závodů ve slalomu.

 

Únor

Tělocvična

Od měsíce února jsme s dětmi docházely do tělocvičny v ZŠ.

Střídaly jsme se po týdnu. Jeden týden chodila třída Žabiček, druhý týden třída Rybek.

Úterky byly tedy ve znamení sportování.

 

12.2.

Karneval

Hned ráno přišly děti do tříd v maskách.Sešli se nám princezny, námořník, rytíři, zvířátka... no a personál přišel v maskách mimoňů.

Děti si zatančily, zasoutěžily a předvedly se v maskách druhé třídě. 

 

14.2.

Netradiční dopoledne.

Karnevalový týden jsme zakončili sportovním dopolednem.

V každé třídě jsme pro děti připravili opičí dráhu. Na chodbě pak skákacího panáka a skákací puntíky.

Děti vyzkoušely svoji obratnost při skákání, prolézání, překračování překážek...

 

18.2.

Kurz 1. pomoci

Naši předškoláci se dnes dozvěděli, jak používat trojcípý šátek, jak obvázat zraněnou ruku nebo nohu. Na figuríně si vyzkoušeli masáž srdce. Naučili se zavolat záchrannou službu.